Prowadnice do szuflad | Gryc24.pl

Planujesz remont i poszukujesz sprawdzonego sklepu, w którym wyposażysz się we wszelkie niezbędne akcesoria? Gryc24.pl z pewnością spełni Twoje oczekiwania! W asortymencie sklepu znajdziemy szeroki wybór akcesoriów meblowych, w tym wysokiej jakości prowadnice do szuflad, które w znacznym stopniu ułatwiają korzystanie z mebli. W ofercie znajdują się zarówno prowadnice kulkowe, jak i rolkowe, a także akcesoria o wysokim poziomie wyspecjalizowania, umożliwiające cichy domyk, pełen wysuw bądź duży udźwig.
Prowadnice do szuflad

Kiedy należy wymienić prowadnice do szuflady?

Inwestycja w nowe prowadnice do szuflady to zawsze dobry pomysł, jeśli zależy nam na zwiększeniu funkcjonalności pomieszczenia. Warto pamiętać, że nie musimy inwestować w nowe meble – wymiana tego niepozornego elementu może odmienić oblicze ich eksploatacji, oferując nam wiele korzyści. Jeżeli chcemy ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie, a przy tym przedłużyć żywotność mebli, świetnie sprawdzą się wytrzymałe prowadnice o doskonałych parametrach, które dostępne są w atrakcyjnych cenach w sklepie Gryc24.pl.

Prowadnica szufladowa - jaką wybrać?

Prowadnice rolkowe cechują się prostą konstrukcją, a przez to łatwym montażem i bezawaryjnością. Kulkowe natomiast posiadają bardziej skomplikowaną budowę, dzięki czemu są w stanie wytrzymywać większe obciążenia. Jeśli zależy nam na ograniczeniu hałasu panującego w domu, warto postawić na prowadnice z cichym domykiem, natomiast w przypadku, gdy w szufladzie planujemy przechowywać ciężkie przedmioty – na przykład dużą zastawę stołową – warto wybrać prowadnice o odpowiednio dużym udźwigu. Pełen wysuw to z kolei opcja, która przyda się nam, jeśli w szufladzie będziemy przechowywać małe przedmioty w dużej ilości.

Jak zamontować szyny do szuflad?

Montaż szyn do szuflad nie jest skomplikowany – wystarczy, że wyposażymy się w miarę oraz wkrętarkę. W pierwszej kolejności przykładamy prowadnice w miejsca, w których będą się znajdować i zaznaczamy punkty, w których należy je przykręcić. Powinniśmy zachować odpowiednie odstępy tak, aby szuflady nie nachodziły na siebie nawzajem. Następnie przykręcamy prowadnicę do mebla, a w dalszej kolejności – do samej szuflady. Pamiętajmy, że standardowa szerokość prowadnic wynosi łącznie 26 milimetrów. Przygotowując się do montażu, należy odjąć tę wartość od wewnętrznej szerokości szafki, aby sprawdzić, czy posiadane przez nas szuflady będą do niej pasować.